LOADING

Key Account Manager

To apply for this job email your details to office@huntrecruitment.ro

Apply using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

You can apply to this job and others using your online resume. Click the link below to submit your online resume and email your application to this employer.

Job Description

Clientul nostru

Distribuitor de echipamente HORECA, consultanta tehnica, proiectare si amenajere spatii industriale (in principal bucatarii din hoteluri) si service.

Responsabilitati

  • Mentinerea si dezvoltarea relatiei comerciale cu clientii existenti
  • Realizarea si urmarirea proiectelor din faza de identificare client, ofertare, negociere, contractare, implementare proiect (punere in functiune), incasare creanta
  • Consultanta pentru a alege varianta optima privind echiparea locatiei conform specificului fiecarui client
  • Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti
  • Permanenta informarea asupra produselor, disonibilitatea acestora la furnizor, asupra termenului de livrare
  • Monitorizarea permanenta a stocului
  • Relatii de lucru apropiate cu departamentul de logistica pentru asigurarea livrarilor in timp
  • Colaborarea eficienta cu celelalte departamente: de vanzari, de achizitii, financiar, de marketing si logistica

Cerinte

  • Experienta in project management si key account management minim 1-2 ani
  • Studii superioare tehnice/economice
  • Capacitate de organizare a activitatii profesionale si planificare a timpului
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Disponibilitate si perseverenta in acumularea de cunostinte noi
  • Cunostinte de limba engleza – minim nivel mediu
  • Cunostinte operare calculator (Microsoft Office)

 Oferim

  • Laptop + telefon
  • Program de bonusare atractiv
  • Program de instruire

About